Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 134 людини

Моніторинг якості освітнього процесу

Дата: 15 жовтня о 12:47, Оновлено 15 жовтня о 13:14

Положення про моніторинг якості освітнього процесу 

Результати моніторингу навчальних досягнень учнів

за І семестр 2023-2024   н. р.

(засідання педагогічної ради від 02.01.2024 протокол №4) 

Лариса БАГЛАЙ, заступник директора з НВР, проаналізувала результати моніторингу навчальних досягнень учнів за І семестр. Також провела детальний аналіз контрольних робіт у 4-му, 9-му, та 11 класах. Вона відмітила, результати контрольних робіт з математики у 4-му класі кращі, ніж з української мови.

9 клас – не всі учні відповідально ставляться до навчання. На контрольній з української мови: достатній рівень  - 3 учні, середній – 2, низький – 2. Не всі учні знають правила, вміють складати схеми речень, розрізняти сполучники і сполучні слова.  З  алгебри ( всього 9 учнів, писали – 7 учнів): достатній рівень  - 3учні, середній – 4; з геометрії ( всього 9 учнів, писали – 5 учнів): достатній рівень  - 3учні, середній – 2. Все це від не знання  формул, неуважність у обчисленнях і багато пропусків  

Що стосується 11 класу, то наголосила, що учні 11 класу відповідально ставляться до підготовки уроків, виконання завдань, працюють на уроках. Результати контрольних робіт з української мови ( всього 5 учнів, писали 4 учні) демонструють високий рівень – 2 учні, достатній - 1 та середній - 1 учень. З алгебри контрольну роботу виконували   4 учні: достатній рівень – 3; середній рівень – 1.  Помилки при обчисленні інтеграла, при знаходженні первісної. З геометрії контрольну роботу виконували  4 учені.  Всі виконали роботу на  достатньому  рівні. Помилки при побудові рисунка до задачі та в обчисленнях.

При роботі педагогічних працівників над подоланням освітніх втрат здобувачів освіти, звернути увагу на типові помилки, а також опрацювати більш детально той матеріал, в якому є прогалини.

В усьому навчальному закладі  учнів мають результати високого рівня, також  учнів мають результати початкового рівня.

 Детальніше про 9 клас

Виконую навчальні програми згідно з календарними планами; викладаю матеріал з урахуванням програми, використовую підручники, рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Знаю психофізичні особливості розвитку учнів даного віку і враховую їх в організації   навчання; основне навантаження учнів переношу на урок, домашніми завданнями не перевантажую.
У всіх учнів 9-их класів заведена потрібна кількість зошитів: по два з алгебри та геометрії  в, а також зошити для контрольних робіт. Зошити постійно перевіряються. Проте не всі учні дотримуються вимог щодо культури ведення зошитів, охайності, раціонального розміщення  записів (надмірне використання коректора учнями, часто спостерігається нераціональне розміщення малюнків в зошитах з геометрії).

На уроках математики застосовую сучасні форми та методи навчання, які активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню в них інтересу до навчання математики, працюють над розвитком математичного мислення:
– лекційно-практичні заняття
– робота в парах, групах різнорівневого складу
– самоконтроль та взаємоконтроль
– тестування
Крім того, практикую різнорівневі  завдання з урахуванням індивідуальних особливостей учнів як при розробці самостійних та контрольно-тематичних робіт,  так і при  завданні домашніх вправ.

Успішність учнів не дуже висока. Один із вагомих чинників: часті пропуски. Діти через відсутність не опановують повністю тему, що спричиняє низькі оцінки. Для прикладу, остання контрольна робота з геометрії. Учні, які мали чимало «н» впоралися лише з тими завданнями, які опрацювали на уроці. Шикула Гліб отримав 4 б, що дуже вплинуло на загальну картину. А Примак Христина впоралась на 9 б. Вона не пропустила жодного уроку, до того ж відповідально ставилась до домашніх завдань. У роботі мала не значні помилки, та не справилась з одним завданням, аргументуючи, що їй не вистачило часу, оскільки не коректно розподілила час.

З алгебри схожа картина. Остання контрольна робота на тему «Квадратична функція, її графік і властивості». Оцінки учні отримали від 5 до 9 балів. Основна помилка: не правильне використання формули, невірний знак, неуважність у обчисленні. Хоча всі діти запам’ятали коли і вздовж якої осі рухається графік.

Висновок. Розглядаючи старання учнів з алгебри та геометрії, хочу сказати, що 70 % успішності залежить від відвідування та активної роботи на уроках очно, а решта від домашніх робіт, усвідомлення потреби у знаннях, що спонукає до самостійного опрацювання. Також на успішність вплинула відміна ДПА, дистанційне навчання, можливі емоційно-психологічні травми через війну чи особисті переживання.

«Успішність учнів 4 класу»

       Легко вчити того, хто хоче вчитися. Ми працюємо у складний час. Ситуація, яка відбувається в країні дуже впливає на емоційний стан дітей, особливо тих, чиї батьки в лавах ЗСУ. Також це впливає на їх навчання.

       Переді мною постає завдання спонукати, розвивати бажання і потребу вчитися.  Для цього у своїй роботі використовую творчі завдання: ребуси, кросворди, ігри, квести, змагання, роботу в групах. Наприклад «Знайди помилку»,»Слова-перевертні»,»Незакінчене речення»,» «Оживи предмет»…І в цьому бачу позитивний результат своїх учнів на уроці української мови.Так, як 4 клас оцінюється рівнево,то «В» рівень мають учні Булавко А.,Борисова А.,Лихва Д., «Д» рівень Щербацький А., Анісімова А., Бігун А, Волошина Н.

       Анна Борисова є активною учасницею мовних та математичних конкурсів, які проводяться на різних платформах.Також є учасницею ІІ етапу мовного конкурку П.Яцика,де зайняла 3 місце.

Проблему бачу в тому, що другий семестр 3 класу був -дистанційно, а при дистанційному навчанні особистий контакт учнів один з одним та учителем мінімальний. Тому така форма навчання не підходить для розвитку комунікабельності, впевненості, навичок роботи у команді. Втрачається концентрація та увага. Відсутній прямий контакт між учасниками навчального процесу. Відсутність необхідних технічних засобів у дітей, меншення результативності навчання, відсутності живого спілкування.

      Про труднощі на уроках математики, виділити хочу наступне:

Учні (Рубан В., Рожок О., Сачаво Д., Бігун А.,)погано знають таблицю множення,у них виникає проблема з її запам’ятовуванням.Тому акцент роблю на вправах для тренування пам’яті та уваги. Використовую вправи на усний рахунок.

        Виникали труднощі в обчисленні в стопчик (Юрківський М., Логвиненко А., Єсипенко А.)але в цьому досягли успіхів. І тому 8 учнів класу взяли участь у математичному конкурсі Кенгуру (Борисова А.,Щербацький А,Логвиненко А.,Бігун А.,Анісімова А,Булавко А.,Лихва Д.,Єсипенко А.)

        Учні намагаються почерпнути матеріал з усіх предметів. З яких тем є поразки, але вбільшості - успіхи.Це показують діагностувальні роботи.

        Великою проблемою класу вважаю низький рівень навчання Рожок Олі. Домашні завдання системматично не виконуються.На уроках постійно привертає до себе увагу ( я правильно зробила,чи написала….) Зараз виконуємо з нею завдання за 1-2 клас.

Результати моніторингу якості освітнього процесу 2023/2024

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.